Arena Design 2014

Za nami szósta edycja prestiżowego wydarzenia Arena Design, odbywającego się w Poznaniu. W dniach 18-21 lutego 2014 r. mieliśmy okazję ponownie obejrzeć wiele interesujących wystaw oraz wysłuchać ciekawych wykładów zaproszonych gości. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji były „materiały” i o nich traktowała większość wykładów.

Najciekawsze naszym zdaniem były wystąpienia australijskiego projektanta Brodiego Neilla, który opowiadał o procesie projektowym podkreślając przy tym że największą inspiracją dla projektanta jest natura. Brodie zwrócił nam np. uwagę, że kształty które tworzymy najczęściej są już w naturze dostępne. Podczas wydarzenia mogliśmy też oglądać wystawę niektórych z jego projektów.

Zainspirował nas także inny z gości specjalnych – Sander Mulder (holenderski projektant mebli, oświetlenia i wnętrz), który – jak powiedział – „w swoim projektowaniu kładzie nacisk na odkrywanie i uczenie się nowych rzeczy”. Ciekawym wykładem było też wystąpienie pani Claudi Kuchen – kierownik Działu Design w firmie Schattdecor, która przedstawiła „Wizje przyszłości by Schattdecor”, tj. trendy we wnętrzach na rok 2014. Szerokim zainteresowaniem publiczności cieszył się też wykład Kaspera Guldagera Jørgensena, co widać na poniższym zdjęciu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji tutaj.

wykład Kaspera Guldagera Jørgensena (photo: House & Garden Design)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>