Targi Rzeczy Ładnych 2013

W dniach 23-24 listopada br. w Soho Factory przy ulicy Mińskiej 25 w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja Targów Rzeczy Ładnych.

W ramach tego wydarzenia swoje produkty zaprezentuje kilkadziesiąt polskich firm i projektantów. Na targach odbędzie się także szereg warsztatów, prezentacji i paneli dyskusyjnych poświęconych projektowaniu, pracy projektantów i ich dokonaniom a także historii wzornictwa w Polsce. Wydarzeniu towarzyszyć będą wystawy dla dzieci i dorosłych.

Tak o zbliżającym się wydarzeniu mówią jego twórcy: Chcemy odczarować elitarność pojęcia „Design”, pokazać jak istotną rolę odgrywa on w codziennym życiu. Cenimy estetykę i funkcjonalność przedmiotów. Dostrzegamy deficyt tych pojęć w rzeczywistości, która nas otacza i chcemy to zmienić. Celem imprezy jest promocja i popularyzacja dobrego designu dostępnego dla szerokiej publiczności.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Neon prowadząca na terenie Soho Factory Muzeum Neonów -€“ pierwszą w Polsce instytucję zajmującą się prezentowaniem, ratowaniem i dokumentacją słynnych reklam świetlnych z czasów PRL. Muzeum Neonów jest jednym z najciekawszych miejsc na kulturalnej mapie Warszawy, organizuje cykliczne wydarzenia i popularyzuje idee dobrego wzornictwa. Muzeum zorganizowało kilkanaście wystaw w Polsce i na świecie, publikuje albumy, a co roku podczas specjalnych imprez z okazji Nocy Muzeów gości 10 tysięcy osób. Muzeum Neonów pokazuje to, co już było, natomiast Targi Rzeczy Ładnych to próba pokazania tego co jest teraz, promowania  i popularyzowania nowego, dobrego designu. Chcemy, żeby świetne polskie projekty trafiały do naszych domów -€“ mówi Anna Pruszyńska z Fundacji Neon.

Jako patron wydarzenia serdecznie na nie zapraszamy!

Więcej na temat Targów Rzeczy Ładnych możecie dowiedzieć się na profilu wydarzenia: facebook.com/targirzeczyladnych

Możliwość komentowania jest wyłączona.